Blok Kuru Buz

Blok şeklinde satılan kuru buz, sıcaklığa hassas gıda ve şoklanmış ürünlerin taşımalarında özellikle kullanılan bir üründür. Gıda sektöründe şoklanmış yiyecek sektöründe kullanılmaktadır. Seracılık ortamında bitkilerin yaşamlarını sürdürebilmeleri ıçin en önemli madde karbondioksittir. Seracılıkta kuru buz katı ve gaz halinde kullanılmaktadır.

Soğutma ve dondurma alanları hava, deniz ve demir yollarında yiyeceklerin ve içeceklerin servis anına kadar bozulmadan saklanmasını ve dondurulmuş gıdaların uzak noktalara sevkiyatında ve ıhracatında bozulmadan sevkiyatını sağlar.

Ecza sanayide kuru buz bir çok ılaçta gaz halinde kullanılır. Balıkçılık sektöründe özellikle yaz aylarında taze balığın korunması ve sevk edilmesinde kullanılır. Dondurma sektöründe dondurulmuş gıdaların uzak noktalara sevkiyatında kullanılır.

Muhafaza edilmesi kuru buz tarafınıza eps stafor kutu içerisinde teslim edilir. Strafor kutular ısı yalıtımı yapmaktadır. Isıya duyarlı ürünlerin ıstenilen sıcaklıkta kalmasını sağlar. Kullanma aşamasına kadar ağzı kapalı bir şekilde eps strafor kutu ıle saklanması tavsiye edilir.

Blok kuru buz, soğuk zincir medikal lojistiğinde kullanılır.

Bültenimize Kaydolun

Yeni ürünlerimizle ilgili bilgi almak için
bizlere e posta adresinizi bırakın